استعلام برند

از آنجا که میزان تنوع و تعدد برندها در بازار داخلی ایران و همچنین خارج از ایران با گستردگی عمیقی روبه رو است نیاز است که قبل از ثبت علائم و برندهای تجاری نسبت به استعلام برند اقدام نمائید.
برای شروع می توان به بایگانی سامانه ی اداره ی مالکیت صنعتی و یا به آرشیو روزنامه ی کشور مراجعه کرد. این جریان اغلب از سوی واحد های تولیدی و صنعتی مورد ارزیابی قرار می گیرد. این مساله به تولید کننده این اطمینان را خواهد داد که برند مورد نظر وی، قبل تر از سوی تولیدی و یا واحد صنعتی دیگر مورد استفاده و بهره وری قرار نگرفته باشد.
روش استعلام برند:
در وحله اول می توانید با مراجعه به سامانه ی اطلاعاتی روزنامه ی رسمی کشور به آدرس http://rrk.irمراجعه نمائید .
این سامانه یکی از مرسوم ترین و کاربردی ترین شیوه ها در استعلام برند در کشور محسوب می شود. پس از اینکه به سامانه وارد شدید با مراجعه به قسمت آگهی های قانونی و انتخاب علامت تجاری مد نظر اطلاعات مربوطه را کامل نموده و پروسه ی جستجو را پیگری کنید.
این جریان از این حیث حائز اهمیت است که در صورت تکراری بودن نام برند و عنوان تجاری از ارسال همان نام به سامانه ی مورد نظر جلوگیری خواهد شد. همین مساله به صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند مرتبط می شود. از جهت دیگر با استعلام برند می توان از تمامی برندهای ثبت شده در ۴۵طبقه ی کاری اطلاع حاصل کرد .
یکی از مسائلی که توجه به آن حائز اهمیت است انتخاب اسامی است که قبل از آن توسط واحد های تجاری به ثبت نرسیده باشد .این جریان به تسریع پروسه ی ثبت منجر خواهد شد.شما می توانید برای اطمینان بیشتر دامنه ی انتخاب های خود را وسعت دهید و انتخاب برندها را تنها به یک گزینه محدود نکنید. با پیروی از این شیوه در صورت رد شدن یکی از علائم و عنوان های بازرگانی می توانید به علامت دیگر رجوع کرده و در وقت صرفه جویی کنید.
بررسی اسامی و برندها قبل از درخواست برای ثبت روشی متداول است .این جریان موجب می شود که در زمان ارسال برند برای ثبت مشکلی شما را تهدید نکند.
در این بین با توجه به تمهیداتی می توان از انتخاب یک برند تکراری و به ثبت رسیده جلوگیری کرد. یکی از مسائلی که در انتخاب برند حائز اهمیت می باشد ابتکاری بودن علامت تجاری است .این علامت می بایست با دقت به جزئیات و خصوصیت های شکلی طراحی شود .
متفاوت بودن علامت تجاری از سوی دیگر دارای اهمیت است. این علامت نباید به صورتی ترسیم گردد که مشتری را گمراه کند و یا موجب شود که مشتری این علامت را با علائم برندهای دیگر اشتباه بگیرد .
به ثبت رساندن علائم تجاری و نام برندها از این جهت دارای اهمیت می باشد که مسیر سوء استفاده از نام برند در آینده را سد می کند. شما از جهت دیگر می توانید مطمئن باشید که تنها سازمان و نهادی هستید که با استفاده از این نام تجاری خاص به تولید و یا ارائه ی خدمات و سرویس در کشور می پردازد.

 

آقای ثبت منتظر نظرات و تماس شماست ! دریغ نکنید ، همین حالا اقدام کنید 😉

متعهد و متخصص : آقای ثبت

تلفن سریع : ۰۹۱۲۳۰۰۰۰۵۴

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *