ثبت نشان تجاری

بهترین واژه ای که بتوانیم برای جایگزینی علامت ، برند در نظر بگیریم واین عنوان قانونی هم باشد واژه ای نشان تجاری می باشد. اول بایستی معنی ومفهومی از نشان تجاری داشته باشیم
نشان تجاری یا همان برند یک نام یا شکل ، طرح ویا عبارتیست که کالا یا خدمات خاصی راکه به نام نشان مورد نظر ثبت شده است را از دیگر کالاها وخدمات از هر نظر متمایز می نماید.
نشان تجاری تمامی ویژگی ها ومفهومی از صفات ومشخصات محصول را در یک نگاه به مخاطب منتقل می کند. لذا انتخاب وطراحی نشان تجاری از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. پس از ثبت نشان تجاری بایستی به مقوله برند سازی توجه داشت که این خود دارای راهکارهای متعددی می باشد و توصیه میشود از متخصصینی که به این علوم مشرف هستتند استفاده گردد .واین مهم با ظرافت خاصی انجام پذیرد. نشان تجاری بایستی با روش های نوین تبلیغاتی وفروش در ذهن مخاطبان قراربگیرد. البته برای مطرح شدن یک نشان تجاری مولفه ای زیادی است که مهمترین آن کیفیت محصول ویا خدمات می باشد یک محصول ویا خدمات با کیفیت پایین هیچ وقت نمی تواند در دراز مدت عامل خوبی برای مطرح شدن نشان تجاری(برند) باشد. نشان تجاری ( علامت،برند) یک سری صفات مشخصه دارد که مهمترین آن جذابیت می باشد. یک برند خوب از دیدگاه مشتری یعنی نیازی به تحقیق وبررسی ندارد یعنی نشانه کیفیت است. برند های مطرح دنیا دارای ارزش ریالی خاصی می باشند بعنوان مثال برند اپل دارای ارزشی بیش از ۱۱۷ میلیارد دلار می باشد.
شرایط ثبت نشان تجاری(برند، علامت)
ثبت نشان تجاری در کشور ای مختلف شرایط خاص خود را دارد در اینجا به مراحل وشرایط ثبت نشان تجاری در کشور عزیزمان ایران می پردازیم.
داشتن مدارک شناسایی ومدارک مربوط به فعالیتی که قصد ثبت برند را در آن طبقه یا طبقات دارید وآدرس وکد پستی بهمراه تصویر علامت-از الزامات وشرایط ثبت می باشد.
برای ثبت نشان تجاری ابتدا اظهارنامه اینترنتی تنظیم کرده وبعد پرداخت هزینه اظهار نامه انجام می گردد بعد از این مرحله پرونده الکترونیکی در وضعیت طبقه بندی نشده قرار گرفته ودر نوبت دو کارشناس بررسی مدارک و کارشناس بررسی تصویر قرار میگیرد که اگر پرونده از لحاظ شکل و مدارک فاقد نقص باشد بعد اتمام این مرحله اظهارنامه در وضعیت در حال بررسی اولیه در کارتابل کارشناس مربوطه بمنظور بررسی اولیه قرار میگیرد پس از تائید کارشناس ،پرونده در کارتبال کارشناس مسئول نوبت دهی میگردد در این مرحله نیز بررسی های لازم انجام گرفته و درصورت نداشتن مشکل در کارتابل رئیس اداره قرار میگیرد اگر رئیس اداره ان را فاقد هرگونه تشابه و…. تشخیص دهد آگهی اول علامت صادر می شود و می بایست توسط وکیل رسمی یا شخص متقاضی در اداره مالکیت تشکیل پرونده گردد وسپس ارسال روزنامه اول انجام می گیرد وقتی روزنامه اول در سامانه روزنامه رسمی قوه قضاییه درج گردید بایستی بعد ار مدت ۳۵ تا ۴۰ روز برای اگهی دوم که آگهی مالکیت ۱۰ ساله برند می باشد اقدام نمود با پرداخت هزینه حق ثبت مراحل ثبت برند به پایان رسیده است . شما متوانید برای اطلاعات بیشتر از نحوه انجام و مراحل ثبت برند خودتان با مشاوران آقای ثبت تماس حاصل فرماید مشاوره بصورت تخصصی وکاملا رایگان می باشد.

آقای ثبت منتظر نظرات و تماس شماست ! دریغ نکنید ، همین حالا اقدام کنید 😉

متعهد و متخصص : آقای ثبت

تلفن سریع : ۰۹۱۲۳۰۰۰۰۵۴

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *