مدارک مورد نیاز اخذ پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر:
طبق قوانین هر فعالیت مالی و تجاری ای که انجام می شود چه در قالب موسسه، شرکت و یا هر ارگانی باید اداره مالیات را سالیانه از فعالیت و کارکردهای خود آگاه سازند که این امر با تهیه دفاتر پلمپ امکان پذیر است که تهیه آن امری اجباریست. این دفاتر به دفاتر قاونی معروف هستند، زمانی که این دفاتر را تحویل گرفتند که تحویل گرفتن آنها مراحل خاص خود را دارد باید به تریتب به پر کردن آن بپردازند که باید در تکمیل این دفاتر دقت بسیاری شود :
خط خوردگی نداشته باشد، لاک گرفته نشود، تراشیدگی نداشته باشد و خیلی خوانا و واضح و به ترتیب نوشته شود تا در پایان سال مالی این دفتر را به همراه اظهارنامه مالیاتی تحویل دهند. تهیه و ارائه این دفاتر حتی برای کسانی هم که فعالیتی ندارند امری الزامیست و باید دفاتر خالی را به همراه اظهارنامه عدم فعالیت تحویل دهند تا مالیات به آن ها تعلق نگیرد، در غیر این صورت جریمه مالیاتی شامل حال آنها می شود، چون تهیه و ارائه این دفاتر جزء قوانین است که شامل حال همه می شود. زمانی که سال مالی تعیین شده فرا می رسد سازمان امور مالیاتی هم برای نظارت به اجرای قوانین و مقررات مالیاتی سه نفر را برای کنترل دفاتر مالیاتی اعزام می کند که اگر از ارئه مدارک و دفاتر خودداری کنند، مالیات آنها از طریق علی الراس تعیین می شود. افرادی دفاتر پلمپ غیر واقعی را برای فرار از مالیات ارائه می دهند که کار بسیار اشتباهی می باشد زیرا در صورت رو شدن دفاتر و مدارک کذب و غیر واقعی و ساختگی ۳ماه الی ۲سال حبس و همچنین جریمه و محرمیت از تمامی بخشودگی هارا با خود به همراه دارد.قانون دریافت دفاتر پلمپ به این صورت است که برای دریافت دفاتر پلمپ هرسال باید سال قبل آن مراجعه کرد برای مثال برای دریافت دفاتر پلمپ شده سال ۹۴ تا پایان اسفند سال ۹۳ فرصت باقیست و با شروع سال ۹۴ مهلت دریافت این دفاتر تمام شده و توزیع دفاتر سال ۹۵ آغاز میشود. لازم به ذکر است که تمامی دفاتر تا ۱۰سال پس از اتمام سال مالی باید نگهداری شوند.
انواع دفاتر پلمپ :
دفتر پلمپ روزنامه
دفتر کل
دفتر دارایی

دفتر پلمپ روزنامه :

همانطور که از اسم این دفتر هم پیداست اطلاعات در آن باید به صورت روزانه وارد شود، این اطلاعات شامل : صادرات، واردات و تمامی درآمد ها و هزینه ها می باشد.

دفترکل:
تکمیل این دفتر وابسته به دفتر پلمپ روزنامه می باشد، در این دفتر باید اطلاعات ریز دفتر روزنامه در قسمت های مشخصش وارد شود.

دفتردارایی :
در این دفتر تمامی اطلاعات واردات و صادرات سالیانه وارد می شود که در آخر باید به ثبت و امضا در دفتر کل برسد و سالیانه به بازرسین اداره مالیات تحویل داده شود.

مدارک مورد نیاز اخذ پلمپ دفاتر:
کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
کپی روزنامه تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت که در روزنامه ثبت شده است.
مهر شرکت
در قسمت فروش اوراق بهادر باید به تکمیل برگه اظهارنامه پلمپ دفاتر تجاری پرداخت و تعدادا جلدهای مورد نیاز دفاتر پلمپ را هم مشخص کرد و درآن باید شماره ی ثبت ، مشخصات مدیر عامل و آدرس هم قید شود و درآخر هم به مهر و امضای مدیر عامل سازمان در بیاید.پس از طی شدن تمام این مراحل دفاتر پلمپ تهیه و تنظیم می شوند که باید برای تحویل گرفتن آن به قسمت پلمپ دفاتر تجاری و غیر تجاری اداره ثبت شرکت ها مراجه کنند و دفاتر را که قیطان کشیده و دارای نمره ترتیبی هستند را تحویل بگیرند.
در تهران از اواخر دی ماه سال ۱۳۹۴ طبق دستورالعمل اداره ثبت شرکت ها باید قبل از هرچیزی شرکت از طریق سامانه با ثبت اطلاعات و مشخصات در سایت اداره ثبت، ثبت نام کرده و پس از پرداخت هزینه فرم اظهارنامه را از سایت دریافت کرده و با تکمیل و فرم و ارائه ی کلیه مدارک لازم به اداره پست مراجعه و پس از طی شدن تمامی مراحل حدود یک ماه بعد دفاتر به آدرس شرکت ارسال می شود.

کارشناسان و وکلای موسسه آقای ثبت افتخار دارند تا کلیه ی خدمات مربوط به ثبت شرکت ها و تغییرات آنها را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانند.

آقای ثبت منتظر نظرات و تماس شماست ! دریغ نکنید ، همین حالا اقدام کنید 😉
متعهد و متخصص : آقای ثبت
تلفن سریع : ۰۹۱۲۳۰۰۰۰۵۴

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *